Szanowni Państwo,

Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej uprzejmie zaprasza wszystkich sympatyków tematyki polarnej na seminarium

pt. „Co geodeta i kartograf może robić w obszarach polarnych?”

które odbędzie się w dniu 7 kwietnia 2016 r. w godz. 14.00-16.00 w sali 315 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (Plac Politechniki 1).

Jednym z celów seminarium będzie przedstawienie rezultatów wyprawy pomiarowo-badawczej na Polską Stację Antarktyczną im. Henryka Arctowskiego, zorganizowanej w marcu 2015 r.

sem polarne5 sem polarne3Zaprezentowane zostaną również rezultaty prac statutowych realizowanych na Wydziale Geodezji i Kartografii dotyczących projektowania systemu informacji przestrzennej dla Wyspy Króla Jerzego.

sem polarne

Zamiarem organizatorów jest również przedstawienie możliwości wykorzystania nowoczesnych metod i technologii geodezyjno-kartograficznych w badaniach polarnych.

sem polarne4

W związku z tym szczególnie gorąco zapraszamy przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych prowadzących badania polarne, którzy chętni są podjąć współpracę interdyscyplinarną z naszym Wydziałem.

Mamy nadzieję, że nasza propozycja wzbudzi Państwa zainteresowanie.

Prodziekan ds. Nauki i Rozwoju
Dr hab. inż. Dariusz Gotlib, prof. PW