Urbanistyka Zrównoważona - Wystawa Studenckich Projektów 6 sem. GP

Wystawa prezentuje projekty urbanistyczne dot. przekształceń głównych przestrzeni publicznych miast: Karczewa, Łowicza, Mszczonowa i Radzymina. Powstała z potrzeby zwieńczenia semestralnego wysiłku Studentów 6 sem. Gospodarki Przestrzennej. Koordynatorem przedmiotu jest dr hab. inż. arch. Anna Majewska, a zespół prowadzących tworzą: dr inż. arch. Małgorzata Havel, dr inż. arch. Ewa Jarecka - Bidzińska oraz mgr inż. M. Delnicki.

Wystawa znajduje się na 3 piętrze GG w okolicy wejścia do czytelni i będzie otwarta do dnia 15.06.22. Zaprezentowany jest szeroki wachlarz możliwości, jakie daje projekt urbanistyczny w celu poprawy jakości życia mieszkańców. Projekty uwzględniają m.in.: wprowadzenie nowych terenów zieleni miejskiej, harmonizującej zabudowy, ale też adaptacje istniejących obiektów historycznych. Wszyscy autorzy poprzedzili swoje projekty wykonaniem licznych analiz, ale również badań terenowych na miejscu. Na szczególne zainteresowanie zasługują wysoka estetyka oraz wnikliwy dobór małych form architektonicznych i detalu urbanistycznego. W imieniu Zespołu Prowadzącego Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia wystawy projektów studenckich w GG PW, autor zdjęć mgr inż. M. Delnicki