z Ziemi na Marsa

Pomiarach form eolicznych występujących w Słowińskim Parku Narodowym.

W dniach 23-27 lutego 2021 studenci Wydziału GiK PW – członkowie KNGiK i/lub Geoidy pod opieką dr. hab. inż. Roberta Olszewskiego, prof. uczelni oraz pracowników naukowych UW i UAM wzięli udział w pomiarach form eolicznych występujących w Słowińskim Parku Narodowym.

Geodezyjne opracowanie wyników pozwoli na weryfikację dokładności pomiarów analogicznych form występujących na Marsie realizowanych wg autorskiej technologii geoinformacyjnej opracowanej na Wydziale GiKPW.

Członkowie KNGiK i/lub Geoidy: Paweł Czernic, Karolina Delekta, Monika Morawska, Olga Miękus, Antoni Weremczuk, Maciej Zajdel oraz Aleksandra Podbielska pod „opieką” Roberta Olszewskiego oraz pracowników naukowych UW i UAM wzięli udział w pomiarach form eolicznych występujących w Słowińskim Parku Narodowym.

Projekt „Opracowanie koncepcji i prototypu systemu symulacji procesu terratransformacji Marsa” realizowany jest na Politechnice Warszawskiej we współpracy z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Institut de Planétologie et d'Astrophysique de Grenobleoraz NASA.

Relację z wyjazdu oraz fotografie przygotował i udostępnił Profesor Robert Olszewski.