Wyniki IV konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu rozwoju obszarów wiejskich

Miło jest nam poinformować, że praca magisterska, obroniona przez Pana Przemysława Załęskiego zdobyła III nagrodę w IV Konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu rozwoju obszarów wiejskich z dziedziny nauk społecznych.

10 lipca 2023 r. podczas uroczystej gali w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Pałacu Staszica w Warszawie poznaliśmy laureatów IV konkursu na najlepszą pracę magisterską dotyczącą rozwoju obszarów wiejskich z dziedziny nauk społecznych. Celem Konkursu jest promowanie tematyki rozwoju obszarów wiejskich, w tym w szczególności zagadnień dotyczących przemian społeczno-gospodarczych na polskiej wsi poprzez nagradzanie prac magisterskich opisujących tę problematykę.

Organizatorami Konkursu są Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN (IRWiR PAN) wraz z Fundacją Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej - fundatorem I, II i III nagrody (EFRWP). W tej edycji nagrody specjalne - wyróżnienia ufundowała ponadto Fundacja Badań Wiejsko-Miejskich RURall.

III nagrodę Kapituła przyznała Panu mgr. Przemysławowi Załęskiemu za pracę pt. „Plany urządzeniowo-rolne jako narzędzie kompleksowego wdrażania przepisów planowania przestrzennego dla obszarów wiejskich gminy Różan". Promotorem pracy jest dr hab. inż. Anna Bielska, prof. uczelni, praca obroniona na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Geodezji i Kartografii, kierunek: gospodarka przestrzenna.

Więcej informacji o wynikach konkursu na stronie internetowej organizatorów.