Aktualności
Dzień Teledetekcji 2024 "Dwa punkty widzenia: teledetekcyjne i naziemne zdjęcia zjawisk"
Serdecznie zapraszamy na Dzień Teledetekcji 2024, który odbędzie się w dniach 13 - 19 grudnia w formie wystawy pod tytułem “Co widzą satelity, a co ludzie”, na krużgankach 1. piętra Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Będzie ona przedstawiała zjawiska ujęte na zdjęciach satelitarnych, jak i z Ziemi. W imieniu organizatorów wydarzenia: Stowarzyszenia Studentów WGiK PW "Geoida" oraz Zakładu Fotogrametrii i Teledetekcji WGiK PW serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.
30 lat wspólnej pasji – Jubileusz Stowarzyszenia Studentów GEOIDA
W listopadzie Stowarzyszenie Studentów Wydziału GiK PW GEOIDA świętowało swoje 30-lecie – wyjątkowy jubileusz, który stał się okazją do wspomnień, podziękowań i wspólnego świętowania. Wydarzenie zatytułowane „Trzy dekady wspólnej pasji” zgromadziło zaproszonych gości, władze Wydziału oraz obecnych i byłych członków, którzy mieli okazję wyruszyć w podróż przez trzy dekady historii Stowarzyszenia.
Zapraszamy na V Konferencję Naukową "Współczesne Trendy w Gospodarce Nieruchomościami i Katastrze"
Politechnika Warszawska, Politechnika Świętokrzyska oraz Towarzystwo Rozwoju Obszarów Wiejskich zapraszają na konferencję poświęconą aktualnym zagadnieniom teorii i praktyki gospodarki nieruchomościami i katastru, która odbędzie się 5 grudnia 2024 r. na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach.
XV Ogólnopolski Konkurs Prac Dyplomowych z zakresu Kartografii, Geomatyki i Geoinformacji
W dniu 6 listopada 2024 roku na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej odbył się finał XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Prac Dyplomowych z zakresu Kartografii, Geomatyki i Geoinformacji. W konkursie organizowanym pod patronatem Oddziału Kartograficznego Polskiego Towarzystwa Geograficznego wzięło udział 36 prac, a 13 z nich przeszło do finału. W kategorii prac magisterskich 1 miejsce przyznano Jakubowi Modrzewskiemu, absolwentowi Wydziału GiK PW. Serdeczne gratulacje!
20-lecie kierunku Gospodarka Przestrzenna
11 października świętowaliśmy jubileusz 20-lecia kierunku Gospodarka Przestrzenna na Wydziale Geodezji i Kartografii. W dniu 24 listopada 2004 roku Senat PW podjął Uchwałę o utworzeniu kierunku studiów Gospodarka Przestrzenna, a w konsekwencji tej Uchwały 1 października 2005 roku rozpoczęli studia pierwsi studenci
Muzeum jutra. Nowe technologie w muzeach – perspektywy i wyzwania
W dniach 14-15 listopada br. w Zamku Królewskim w Warszawie (w Arkadach Kubickiego) odbędzie się konferencja naukowa Muzeum Jutra: Nowe technologie w muzeach – perspektywy i wyzwania. Tematem przewodnim wydarzenia będą innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz ich wpływ na funkcjonowanie muzeów w XXI wieku. Celem konferencji, zainicjowanej przez Zamek Królewski w Warszawie, organizowanej we współpracy z Politechniką Warszawską, Wydziałem Geodezji i Kartografii oraz Fundacją Scena Jutra, ma być stworzenie platformy do dyskusji na temat wykorzystania technologii w muzeach – nie tylko w charakterze nowego kanału komunikacji pomiędzy widzem a dziełem sztuki, ale również jako narzędzia pozwalającego na efektywne zarządzanie zasobami muzealnymi.
WGIK PW sygnatariuszem porozumienia „Polskie Partnerstwo dla Obserwacji Ziemi”
W dniu 24 października 2024 roku podczas konferencji w PAP zawiązało się Polskie Partnerstwo dla Obserwacji Ziemi, którego celem jest bliska współpraca rodzimych firm i instytucji naukowych i edukacyjnych w zakresie kształtowania polskiej polityki kosmicznej i rozwoju nowych technologii obrazowania globu. Wydział stał się sygnatariuszem tego Porozumienia. We wspólne działania poza PW zaangażowało się 9 podmiotów tj. CloudFerro, Creotech Instruments, KP Labs, ITTI, Blue Dot Solutions, GISPartner, Eycore, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Centrum Technologii Kosmicznych AGH. Współpraca będzie realizowana przede wszystkim w ramach działania Centrum Analiz Geoprzestrzennych i Satelitarnych (CENAGIS).
Hackathon GeoAI’2024
Serdecznie zapraszamy doktorantów oraz samodzielnych pracowników naukowych do udziału w Hackathon GeoAI – pierwszym wydarzeniu realizowanym w ramach Zadania zleconego i finansowanego przez Ministra Nauki pn. Międzyuczelniania współpraca badawcza w obszarze geodezji i kartografii – platforma współpracy badawczej “GeoIntegracja”, które odbędzie się w dniach 21-23 listopada 2024 r. w Warszawie.
Międzyuczelniania współpraca badawcza w obszarze geodezji i kartografii – platforma współpracy badawczej “GeoIntegracja”
Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej koordynuje Zadanie zlecone przez Ministra Nauki pt. Międzyuczelniania współpraca badawcza w obszarze geodezji i kartografii – platforma współpracy badawczej "GeoIntegracja". Celem Zadania jest podniesienie poziomu zdolności badawczych ośrodków akademickich zajmujących się badaniami i kształceniem kadr w obszarze szeroko rozumianej geodezji i kartografii oraz wzmocnienie ich kapitału intelektualnego, poprzez rozwój oraz pogłębienie współpracy badawczej krajowych ośrodków akademickich. Zadanie składa się z cyklu wydarzeń, skierowanych do doktorantów oraz samodzielnych pracowników naukowych i będzie realizowane w latach 2024-2025.
Konkurs na najlepsze prace dyplomowe, edycja 2023/2024
Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Główny Geodeta Kraju ogłaszają kolejną edycję Konkursu na najlepsze prace dyplomowe obronione na kierunku geodezja i kartografia. Celem Konkursu jest wyróżnienie najlepszych prac dyplomowych wykonywanych w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych na kierunku geodezja i kartografia na polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, charakteryzujących się najwyższym poziomem naukowym, potencjałem praktycznym oraz oryginalnością rozwiązania.
Udział zespołu CENAGIS WGIK PW na Forum Rozwoju Mazowsza
W dniu 15 października zespół Centrum Analiz Geoprzestrzennych i Satelitarnych (CENAGIS) Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej miał przyjemność zaprezentować się na stoisku w ramach 14. Forum Rozwoju Mazowsza.
Rozstrzygnięcie plebiscytu Złota Kreda 2024
Z przyjemnością informujemy o wynikach Plebiscytu „Złota Kreda” za rok akademicki 2023/2024.
Na naszym Wydziale, wyróżnieni zostali:
- najlepszy prowadzący wykłady - dr inż. Magdalena Pilarska-Mazurek
- najlepszy prowadzący ćwiczenia, laboratoria, projekty, warsztaty lub seminaria: mgr inż. Dominika Staniszewska
- najbardziej przyjazny studentom „Złote Serce”: mgr inż. Krzysztof Książek
Inauguracja Roku Akademickiego 2024/25 oraz Listy Gratulacyjne
Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2024/2025 Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej odbyła się 30 września 2024 roku w Małej Auli Gmachu Głównego PW.
Sukces naszego doktoranta w europejskim konkursie CLGE Young Surveyors Contest 2024!
Z wielką radością informujemy, że nasz były student, a obecnie doktorant Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, mgr inż. Paweł Czernic, zdobył pierwsze miejsce w CLGE Young Surveyors Contest 2024 w kategorii Bachelor and Masters Degree Category.
Uczestniczymy w projekcie OMNIS2
Potrzeby osób studiujących i kompetencje przyszłości – to główne motory zmian w ofercie dydaktycznej, nad którymi pracuje Politechnika Warszawska. Wydział Geodezji i Kartografii uczestniczy w projekcie „OMNIS2 Otwartość. Modernizacja. Nowoczesność. Integracja. Społeczność.”, który pozwoli na unowocześnienie kolejnych programów studiów.
28. Festiwal Nauki na Wydziale Geodezji i Kartografii PW
W dniach 20-29 września 2024 r. odbywa się 28. edycja Festiwalu Nauki. Współorganizatorem wydarzeń w ramach Festiwalu jest Wydział Geodezji i Kartografii. Patronem tegorocznej edycji jest Władysław Zamoyski, polski działacz społeczny, fundator Zakładów Kórnickich, członek założyciel Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Krakowie. W drodze licytacji wykupił znaczną część Tatr Polskich, to dzięki niemu w granicach Polski znalazło się Morskie Oko.
Houston, rozwiązujemy Wasz problem!
W lipcu br. NASA ogłosiła, że ze względu na ograniczenia finansowe rezygnuje z wysłania wartego 433.5 mln dolarów łazika VIPER zaprojektowanego do poszukiwania zasobów naturalnych na południowym biegunie Księżyca. Czy wobec tych ograniczeń w Johnson Space Center w Houston można nadal marzyć o eksploracji zasobów naturalnych i poszukiwaniu śladów życia na Marsie? Czy zamiast pojedynczego, niezwykle kosztownego, łazika można użyć systemu rozproszonego
REKRUTACJA - XX edycja SP Zarządzanie nieruchomosciami
Rekrutacja TRWA!!!
Nowa ścieżka kariery zawodowej
Jeżeli posiadacie wyższe wykształcenie z tytułem magistra, inżyniera lub licencjata, zapraszamy na Studia Podyplomowe Zarządzanie Nieruchomościami, prowadzone na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.
Więcej informacji na stronie:
https://www.sp.gik.pw.edu.pl/Zarzadzanie-Nieruchomosciami/Rekrutacja-ZN-2024-2025
REKRUTACJA - XXXIII edycja SP Wycena nieruchomości
Wycena nieruchomości
(od 1992 roku na rynku)
Studia Podyplomowe z wyceny nieruchomości uprawniają do odbycia praktyki zawodowej i przystąpienia do egzaminu państwowego w celu uzyskanie licencji rzeczoznawcy majątkowego.
Więcej informacji o rekrutacji>>>
Opłaty >>>
Międzynarodowy certyfikat AESOP dla kierunku Gospodarka Przestrzenna
Z radością informujemy, że 9 lipca 2024, w trakcie Zgromadzenia Ogólnego AESOP w Paryżu, kierunek gospodarka przestrzenna, prowadzony na Wydziale Geodezji i Kartografii, został uhonorowany prestiżowym certyfikatem Association of European Schools of Planning Quality Recognition (AESOP QR, link do certyfikatu na końcu tekstu). Certyfikat został przyznany dla obu stopni i obu specjalności na lata 2024–2030.
To ogromne wyróżnienie dowodzące, że jakość kształcenia na naszym kierunku spełnia wymogi i standardy stawiane przez międzynarodową organizację zrzeszającą europejskie uniwersytety i szkoły wyższe, które zajmują się nauczaniem i badaniami w zakresie planowania przestrzennego.
Badania związane z eksploracją Marsa w Józefosławiu
W dniach 8-10 lipca w Józefosławiu odbyła się inauguracja wspólnego projektu naukowego PW, UJ, NASA oraz Uniwersytetów w Bazylei i San Jose związanego z eksploracją Marsa. Pracownicy naukowi i studenci WGiK oraz WEiTI PW, a także Wydziału Geografii i Geologii UJ wykorzystali blisko 40 ton kruszywa by przygotować w Józefosławiu pole testowe odtwarzające formy eoliczne i impaktowe występujące na Czerwonej Planecie.
Kolejne prace na terenie Obozu Zagłady w Treblince
W 2024 roku Wydział Geodezji i Kartografii będzie realizował projekt naukowy pod tytułem: „Nowe komory gazowe oraz ruszty paleniskowe: badania poszukiwawcze i inwentaryzacyjne na obszarze Obozu Zagłady Treblinka”. Badania finansowane są przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Kierunek Geodezja i Kartografia na naszym Wydziale najlepszym spośród kierunków geodezyjnych w Polsce
W ogłoszonych właśnie wynikach rankingu Perspektywy, kierunek Geodezja i Kartografia na naszym Wydziale, już po raz 5. z rzędu, wybrany został najlepszym kierunkiem geodezyjnym w Polsce. Politechnika Warszawska, podobnie jak w ubiegłym roku, zajęła najwyższe miejsce w kategorii uczelni technicznych, a także 3. miejsce spośród wszystkich uczelni wyższych w Polsce. Kierunek Gospodarka Przestrzenna, tym razem, po ubiegłorocznym zwycięstwie w swojej kategorii, zajął 4 miejsce.
Projekt CapaCITIES na Konferencji Misji Neutralnych Klimatycznie i Inteligentnych Miast
W dniach 25-26 maja w Walencji odbyła się konferencja poświęcona europejskiej misji neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast „Empowering Cities - The Climate-Neutral and Smart Cities Mission in Action”, na której nie zabrakło polskiego zespołu CapaCITIES, którego zadaniem jest wspieranie misji miast w Polsce.