Aktualności

Stowarzyszenie Absolwentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej

Szanowni Państwo!
W dniu 18.11.2021 r. odbyło się spotkanie inauguracyjno–informacyjne grupy inicjatywnej utworzenia Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. W  spotkaniu uczestniczyło 14 absolwentów reprezentujących 12 roczników ukończenia studiów. W dyskusji oraz w głosowaniu uczestnicy spotkania opowiedzieli się za utworzeniem Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, sfederowanego/współpracującego ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do sklepu Politechniki Warszawskiej.

Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej www.sklep.pw.edu.pl

Przykładowy asortyment: bluzy, koszulki, termosy, plecaki, skarpetki, długopisy, power banki, pendrive, kalendarze, kubki, puzzle i wiele innych.

Artykuły można zamówić w sklepie internetowym lub nabyć w Księgarni Akademickiej przy ul. Noakowskiego 18/20 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Datathon Idea Kielce 2021 ZNAMY WYNIKI KONKURSU

Studenci kierunku GiK rozbili bank z nagrodami w konkursie Webskie Kielce.

Trzy pierwsze nagrody oraz nagrodę publiczności zdobyły 3 drużyny studentów specjalności Systemy Informacji Przestrzennej !

27 urodziny "GEOIDY"

W Roku Jubileuszowym GEOIDA - Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW obchodzi 27 urodziny!!!

W młodości i talencie siła! Projekty naukowe i szkolenia to codzienność naszych młodych działaczy. Jest też czas na zabawę!
W dniach 22-26.11.2021 r. - czeka Was moc wrażeń.
Zapraszamy do świętowania urodzinowego :)

Więcej informacji na stronie FB >>>

#pro100docelu geoTargi Pracy 2021 | 24-25 listopada 2021

Po raz pierwszy w historii przedstawiciele kilkunastu firm z branży geodezyjnej, urbanistycznej i geoinformatycznej zgromadzą się w Auli Gmachu Głównego PW na studenckich Targach Pracy, oferując stałe zatrudnienie, praktyki lub staże.
Zapraszamy do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej 24-25 listopada 2021r.

Pamiętaj! Każda kariera ma swój początek.

Więcej informacji na stronie:
https://www.gik.pw.edu.pl/100lecie/Aktualnosci/pro100docelu-geoTargi-Pracy-2021

UWAGA !!! Funkcjonowanie PW w czasie pandemii

Funkcjonowanie Politechniki Warszawskiej w okresie epidemii COVID-19 określa zarządzenie Rektora nr 110/2021 z 18 listopada 2021 roku.

Zarządzenie obowiązuje od 19 listopada 2021 roku.

Więcej informacji na stronie:

https://www.pw.edu.pl/Funkcjonowanie-PW-w-czasie-pandemii

Wygrana studentów WGIK w hackatonie TomTom!

W pierwszym międzynarodowym hackatonie Tomtom n.EXT udział wzięło blisko 80 studentów z krajów, w których TomTom posiada szczególnie aktywne oddziały czyli USA, Indie, Holandia i Polska.
Wśród kilkunastu zespołów studenckich dwie drużyny z Polski nie pozostały niezauważone.

Gratulujemy !!!

ENHANCE - spotkanie inauguracyjne

Zapraszamy studentów, doktorantów, nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych do wzięcia udziału w drugim Spotkaniu Inauguracyjnym Tandemów Językowych. Podczas spotkania przedstawimy projekt i wyjaśnimy jak można z niego skorzystać, aby rozwijać swoje umiejętności językowe.

We would like to invite students, doctoral candidates, academics and administrative staff to take part in the Second Language Tandem Kick-Off Meeting. During the meeting, we will present the project and explain how you can use it to learn foreign languages. Below you can find the agenda for the meeting and the link for registration.

Wyróżnienie dla absolwentki WGiK w konkursie ERSA (European Regional Science Association)

Jest nam miło poinformować, że absolwentka kierunku Gospodarka Przestrzenna mgr inż. Barbara Samorek zdobyła wyróżnienie w I edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową organizowanego przez European Regional Science Association – Sekcja Polska. Praca pt. „Model miasta zwartego w kontekście prowadzonej polityki mieszkaniowej na przykładzie doświadczeń wiedeńskich” napisana pod kierunkiem dr inż. arch. Małgorzaty B. Havel znalazła uznanie w oczach recenzentów I edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową organizowanego przez European Regional Science Association – Sekcja Polska. Kapituła Konkursu postanowiła przyznać Pani mgr Barbarze Samorek wyróżnienie w kategorii prac magisterskich.

Per aspera ad Martis*, czyli zespół PW na pustynnych tropach Małego Księcia

Interdyscyplinarny zespół naukowy realizujących projekt POB „Development of the concept and prototype of the simulation system of the Mars terraformation process” tworzy i analizuje model rzeźby terenu Marsa.

mgr inż. Magdalena Pilarska-Mazurek

Przewodniczący i Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamia, że w dniu 25 listopada 2021 r o godz. 12:00 w trybie hybrydowym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Magdaleny Pilarskiej-Mazurek pt: Opracowanie metodyki korekcji intensywności sygnału z lotniczego skanowania laserowego w celu poprawy rozpoznawania pokrycia terenu.

Więcej informacji na stronie:

https://www.gik.pw.edu.pl/Badania-i-nauka/Postepowania-awansowe/Doktoraty

GEOREMINISCENCJE WIELOLETNIEGO FOTOGRAMETRY

Prof. dr hab. inz. Aleksandra Bujakiewicz
Pracownik Wydziału GiK PW (1963-1984, 1999-2013), kierownik Zakładu Fotogrametrii i Teledetekcji (1981-1984, 2001-2012), prodziekan ds. nauczania (2005-2008), od 2013 r. roku emeryt PW. W latach 2013-2020 pracownik Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej, od 2015 do 2019 kierownik katedry Geoinformatyki.

Człowiek, który dotknął dachu świata.

Leszek Cichy to niekwestionowana legenda polskiego alpinizmu. W 1977 r. ukończył studia na Wydziale Geodezji i Kartografii, a następnie przez 12 lat był pracownikiem naukowym tego wydziału.

W lutym 1980 r. razem z Krzysztofem Wielickim jako pierwsi na świecie zdobyli Mount Everest zimą.

Listy gratulacyjne na 100-lecie Wydziału

Szanowni Państwo,
Uroczystości Centralne w tym Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 jest już za nami.
Zapraszamy do obejrzenia transmisji z Uroczystości oraz zapoznania się z Listami Gratulacyjnymi z okazji 100-lecia Wydziału.

Dziękujemy, że byliście z Nami w tym wyjątkowym czasie i zapraszamy na kolejne uroczystości oraz wydarzenia rocznicowe.

The Language Tandem Kick-Off Meeting.

Hello,
We would like to invite you to take part in the Language Tandem Kick-Off Meeting.

During the meeting, we will present the project and explain how it works. Below you can find the agenda for the meeting and the link for registration.
Language Tandem Kick-Off Meeting
date - Monday, October 25, 2pm-3pm

Szkolenie NERW - Drony

Zapraszamy studentów Wydziału (IV-VII sem. studiów stacjonarnych I stopnia i studentów II stopnia studiów stacjonarnych) do zapisów na nowe szkolenia w ramach projektu NERW.

Szkolenie obejmuje kurs przygotowawczy dla studentów Wydziału Geodezji i Kartografii w zakresie uprawnień do obsługi i wykorzystania bezzałogowych statków latających w pracach z zakresu inżynierii geoprzestrzennej.

Zapisy trwają od 12.10 do 18.10. Pierwsze zajęcia odbędą się 23 i 24 października.

Szczegóły na stronie: Dokumenty rekrutacyjne Zapraszamy !!!

Konkursu na najlepsze prace dyplomowe, edycja 2020/2021.

Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Główny Geodeta Kraju ogłaszają kolejną edycję Konkursu na najlepsze prace dyplomowe obronione na kierunku geodezja i kartografia.

Celem Konkursu jest wyróżnienie najlepszych prac dyplomowych wykonywanych w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych na kierunku geodezja i kartografia na polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, charakteryzujących się najwyższym poziomem naukowym, potencjałem praktycznym oraz oryginalnością rozwiązania.

Wystawa JUBILEUSZ 100-LECIA WYDZIAŁU GEODEZJI I KARTOGRAFII PW

W dniu Uroczystości Centralnych Jubileuszu 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej otwarto wystawę prezentującą wybrane pamiątki z okresu jego działalności.

W Sali ekspozycyjnej Muzeum PW w sąsiedztwie Dużej Auli w Gmachu Głównym PW zgromadzono liczne dokumenty, opracowania kartograficzne, akcesoria oraz instrumenty geodezyjne związane z Wydziałem.

Wystawa będzie czynna do końca roku 2021 od poniedziałku do piątku w godz. 10.30-13.30.

LEKTORATY JĘZYK ANGIELSKI SPECJALISTYCZNY

LEKTORATY JĘZYK ANGIELSKI SPECJALISTYCZNY poziom B2+ dla studentów niestacjonarnych II stopnia Geodezji i Kartografii organizowane przez Studium Języków Obcych w semestrze zimowym 2021/2022

Informacje dotyczące lektoratów na stronie SJO: https://www.sjo.pw.edu.pl/studenci/studia-magisterskie/

Więcej informacji na:

https://www.gik.pw.edu.pl/Studenci/Jezyki-obce

Rozpoznanie i ocena syntetycznych cech krajobrazu ... na obszarze województwa mazowieckiego

Rozpoznanie i ocena syntetycznych cech krajobrazu w postaci tradycji, tożsamości i swojskości na obszarze województwa mazowieckiego

Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie wraz z zespołem pracowników Zakładu Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym Wydziału Geodezji i Kartografii PW pod kierownictwem prof. dr hab. Aliny Maciejewskiej prowadzą wśród mieszkańców województwa mazowieckiego badanie ankietowe związane z rozpoznaniem niematerialnego i materialnego dziedzictwa kulturowego województwa mazowieckiego w oparciu o metodykę Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 stycznia 2019 roku w sprawie sporządzenia audytów krajobrazowych.

SMART CITY - Międzywydziałowy Przedmiot Interdyscyplinarny zapisy dla studentów II stopnia kierunków GP i GiK.

Drodzy Studentki i Studenci, zapraszamy wszystkich studiujących na II stopniu GP lub GiK zdolnych, ambitnych i ciekawych świata - na zajęcia Międzywydziałowy Przedmiot Interdyscyplinarny - Smart City realizowane w ramach grantu dydaktycznego Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza w projekcie „Smart city – mroczne widmo czy nowa nadzieja?” pod kierunkiem dr hab. inż. R. Olszewskiego.
Zapisy będą otwarte do 03 X 2021r. za pomocą formularza z kodu QR.

III Konkurs na najlepszą pracę magisterską ROZSTRZYGNIĘTY.

Miło jest nam poinformować, że praca magisterska, obroniona przez Panią Paulinę Krupińską zdobyła III nagrodę w III Konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu rozwoju obszarów wiejskich z dziedziny nauk społecznych.
Dniu 29 września odbędzie się wręczenie nagrody.

Gratulujemy.

Hackaton naszego partnera dydaktycznego firmy TomTom

Wybierz wyzwanie i szykuj pomysł na hackatonu. Do wygrania nagrody pieniężne i rzeczowe.
Do 30 września można zgłaszać drużyny do 4 osób. Dzięki wsparciu TomTom rozwiniesz swój pomysł i poprawisz swoje umiejętności, dzięki czemu możesz stać się kolejnym wielkim graczem w branży technologicznej.

Nabory do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy na nabory do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

Przesłuchania odbędą się 7 i 14 października o godz. 18:00 w DS "Riviera" pok. A222

ZALICZAMY WYCHOWANIE FIZYCZNE.

Rusza nabór do miedzynarodowego programu SUGAR-ME310

Trwa nabór do międzynarodowego projektu studenckiego ME310/SUGAR. Projekt jest świetną okazją do uzupełnienia lub wzmocnienia wiedzy i umiejętności o aspekty takie jak praca w zespołach międzynarodowych i multikulturowych, kreatywność, głębokie zrozumienie rzeczywistych potrzeb użytkownika, efektywna praca zdalna, myślenie projektowe, szybkie prototypowanie, zarządzanie budżetem, współpraca z firmami.