Rozprawa doktorska dr inż. Magdaleny Pilarskiej-Mazurek nagrodzona przez Ministra

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować dr inż. Magdalenie Pilarskiej-Mazurek wyróżnienia za pracę pt. „Opracowanie metodyki korekcji intensywności sygnału z lotniczego skanowania laserowego w celu poprawy rozpoznawania pokrycia terenu”. Promotorem rozprawy był prof. Zdzisław Kurczyński.

W konkursie na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie, publikacje oraz innowacyjne rozwiązania, pogłębiające temat geoinformacji w różnych dziedzinach naukowych, organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, nagrodzono dwie prace doktorskie, w tym rozprawę dr inż. Magdaleny Pilarskiej-Mazurek. Celem nagrodzonej pracy było przedstawienie autorskiej metodyki korekcji intensywności wielokrotnych odbić do poprawy rozpoznawania i interpretacji pokrycia terenu pod drzewami.

Magdalena Pilarska-Mazurek w 2016 roku z wyróżnieniem ukończyła studia II stopnia na Wydziale Geodezji i Kartografii, specjalność Fotogrametria i Teledetekcja. Podczas studiów I i II stopnia dwukrotnie uczestniczyła w wymianie studenckiej Erasmus w Leibniz Universität Hannover i TU Wien. W ramach drugiego z wyjazdów prowadziła badania do pracy magisterskiej na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu. W październiku 2016 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Geodezji i Kartografii PW. Od 2018 roku pracuje jako asystent naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej. Jest autorem 23 publikacji naukowych, w tym 3 w czasopismach z listy JCR. Tematyka badań mgr inż. Pilarskiej-Mazurek związana jest przede wszystkim z analizą i wykorzystaniem zdjęć i danych ze skanowania laserowego, zarówno z pułapu lotniczego, jak i z Bezzałogowych Statków Latających. Brała udział w projektach naukowych (m.in NCBR - SAFEDAM "Zaawansowane technologie wspomagające przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z powodziami”). Aktualnie jest wykonawcą w projekcie NCN (OPUS MAP). Jest także laureatką I edycji stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów, w ramach którego współpracowała z Urzędem Miasta w zakresie wykorzystania zdjęć lotniczych do detekcji zmian zachodzących na obszarze miasta.

Więcej informacji o konkursie możemy znaleźć na stronach internetowych Politechniki Warszawskiej oraz Ministerstwa.

Chętnych do szczegółowego zapoznania się z nagrodzoną rozprawą odsyłamy do naszej sekcji Doktoraty.