Znak Politechniki Warszawskiej

Konkursy na stypendia naukowe w projekcie NCN OPUS

Konkursy na stypendium naukowe w projekcie NCN OPUS nr 2019/35/B/HS3/02296 pt. MA-P Maloutena i Agora w planie urbanistycznym Pafos: Modelowanie miejskiego krajobrazu stolicy hellenistycznego i rzymskiego Cypru.

Konkurs 1 Modelowanie proceduralne

Konkurs 2 Analizy przestrzenne

Termin składania ofert: 31 LIPCA 2020, 23:59

Internetowy Atlas Polski Niepodległej

Portal, wieńczący projekt Internetowego Atlasu Polski Niepodległej, został opublikowany pod adresem https://atlas1918.ihpan.edu.pl

Trwają interdyscypilnarne badania w Nea Paphos

Interdyscypilnarne badania w Nea Paphos na Cyprze trwają drugi rok, a w dalszym ciągu naukowcy z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego odkrywają nowe ślady antycznych pozostałości miasta i pierwotnego układu siatki ulic w stolicy hellenistyczno-rzymskiego miasta.

Zapraszamy na XXV Ogólnopolską Konferencję Fotointerpretacji i Teledetekcji

Konferencja odbędzie się w dniach 21-23 listopada 2022 i zostanie przeprowadzona w trybie zdalnym.

IAPN Internetową Mapą Roku 2021/2022!

W tegorocznej edycji konkursu Internetowa Mapa Roku im. Krzysztofa Buczkowskiego współtworzony przez pracowników Zakładu Internetowy Atlas Polski Niepodległej zajął pierwsze miejsce w kategorii OSM.

How the Holocaust Began - Film dokumentalny telewizji BBC, z udziałem dr. inż. Sebastiana Różyckiego

Plakat reklamujący film pt. How the Holocaust Began

27 stycznia 2023 roku, w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, angielska telewizja BBC Two wyemitowała film dokumentalny pod tytułem: „How the Holocaust Began”. W filmie pojawia się wątek, w którym uczestniczył dr inż. Sebastian Różycki.

Studenci Specjalności SIP laureatami Minigrantów im. Anny Pasek

W tegorocznej edycji konkursu Fundacji im. Anny Pasek 2023 zostały laureatami dwa zespoły studenckie z kierunku geodezja i kartografia, specjalność Systemy Informacji Przestrzennej. Oba zespoły otrzymały granty finansowe na realizację swoich projektów. Opiekunem obu grantów była dr inż. Joanna Pluto-Kossakowska.

Kongres GIS 2023

W dniach 25-26.10.2023 pracownicy naszego Wydziału wzięli udział w Kongresie ESRI. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem Zmień perspektywę. Joanna Pluto-Kossakowska i Anna Fijałkowska przedstawiły referat pt. Challanged-based learning z wykorzystaniem narzędzi GIS w sesji EDUKACJA.

Mekong pod presją - Ludzkość vs. zmiany klimatyczne i duże inwestycje

Mgr inż. Anna Podkowa, naukowiec z Zakładu Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej Politechniki Warszawskiej oraz członek dwóch zespołów badawczych NASA, została zaproszona na konferencję w Fulbright University Vietnam, poświęconą badaniom dorzecza Mekongu. Wspólnie z doktorem Son'em V. Nghiem z NASA Jet Propulsion Laboratory, zaprezentowali metodologię monitorowania stanu i przepływu rzeki przy użyciu satelitarnych, pasywnych danych mikrofalowych pochodzących z sensora SMAP.

Nasz wkład w rozwój oprogramowania LiMON UAV

Prace badawczo-rozwojowe na zlecenie firmy DEPHOS

Projekt MAST - etap 2.

Cyfrowy bliźniak obiektów masztowych jako innowacyjna usługa inwentaryzacji z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych i sztucznej inteligencji - etap 2.

Projekt MAST - etap 4.

Cyfrowy bliźniak obiektów masztowych jako innowacyjna usługa inwentaryzacji z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych i sztucznej inteligencji - etap 4.

Tydzień Naukowy w IV LO im A. Mickiewicza

Wzięliśmy udział w Tygodniu Naukowym w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Działaność naukowa Zakładu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą

SAFEDAM - Pierwszy lot BVLOS ze skanerem laserowym

Pierwszy lot BVLOS ze skanerem laserowym
17 marca 2020 firma MSP oraz Politechnika Warszawska Wydział Geodezji i Kartografii zrealizowały pierwszy w kraju lot ze skanerem laserowym na bezzałogowej platformie latającej poza zasięgiem wzroku (BVLOS). Platforma Neo3 firmy MSP uzyskała stosowny wpis w rejestrze cywilnych statków powietrznych, a na samą misję uzyskano zgodę Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Aplikacja mobilna geopartycypacji społecznej w systemie SAFEDAM

W sklepie Google Play dostępna jest już aplikacja Geopartycypacja, która powstała w ramach projektu SAFEDAM. Aplikacja umożliwia przesyłanie zgłoszeń o zdarzeniach dotyczących wałów przeciwpowodziowych (uszkodzenia, pęknięcia, przelania itp.).