Dr hab. inż. Janusz Walo, prof. Uczelni nowym dziekanem w kadencji 2020-2024

Dziekan Wydziału dr hab. inż. J. Walo, prof. Uczelni

W dniu dzisiejszym (1 września 2020 r.) funkcję Dziekana Wydziału Geodezji i Kartografii na kadencję 2020-2024 obejmuje dr hab. inż. Janusz Walo, prof. Uczelni.

Cała społeczność Wydziału życzy Panu Dziekanowi owocnej pracy, satysfakcji z dokonań naukowych pracowników i studentów oraz osiągnięcia założonych celów.

Janusz Walo (ur. 5 października 1966 w Kamieniu)
Jest specjalistą w dziedzinie geodezji i grawimetrii, profesorem Politechniki Warszawskiej.
W 1986 ukończył Technikum Geodezyjne w Żelechowie. Studiował na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. W 1991 otrzymał dyplom magistra. W roku 2000 otrzymał stopień doktora, a w 2014 uzyskał habilitację (dr hab. inż. nauk technicznych o specjalności geodezja satelitarna i geodezja wyższa) i został mianowany profesorem w Katedrze Geodezji i Astronomii Geodezyjnej PW.

• W latach 2012–2016 pełnił funkcję prodziekana ds. nauczania Wydziału Geodezji i Kartografii PW.
  • W 2016 został wybrany na stanowisko prorektora do spraw studenckich Politechniki Warszawskiej na czteroletnią kadencję.
  • W 2017 roku został wybrany Prezesem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich na kadencję 2017–2021.

Obszarami zainteresowań naukowych Pana Dziekana są m.in. grawimetria, geodezja satelitarna i geodezja wyższa.
Był miedzy innymi organizatorem i opiekunem naukowym studenckich wypraw naukowych badających lodowce Spitsbergenu oraz współorganizatorem i jurorem konkursów popularyzujących wiedzę geodezyjną i kartograficzną.