Aktualności

Człowiek, który dotknął dachu świata.

Leszek Cichy to niekwestionowana legenda polskiego alpinizmu. W 1977 r. ukończył studia na Wydziale Geodezji i Kartografii, a następnie przez 12 lat był pracownikiem naukowym tego wydziału.

"Skoro tak pokochał pan góry, to skąd pomysł na studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej?"...

Listy gratulacyjne na 100-lecie Wydziału

Szanowni Państwo,
Uroczystości Centralne w tym Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 jest już za nami.
Zapraszamy do obejrzenia transmisji z Uroczystości oraz zapoznania się z Listami Gratulacyjnymi z okazji 100-lecia Wydziału.

Dziękujemy, że byliście z Nami w tym wyjątkowym czasie i zapraszamy na kolejne uroczystości oraz wydarzenia rocznicowe.

The Language Tandem Kick-Off Meeting.

Hello,
We would like to invite you to take part in the Language Tandem Kick-Off Meeting.

During the meeting, we will present the project and explain how it works. Below you can find the agenda for the meeting and the link for registration.
Language Tandem Kick-Off Meeting
date - Monday, October 25, 2pm-3pm

Szkolenie NERW - Drony

Zapraszamy studentów Wydziału (IV-VII sem. studiów stacjonarnych I stopnia i studentów II stopnia studiów stacjonarnych) do zapisów na nowe szkolenia w ramach projektu NERW.

Szkolenie obejmuje kurs przygotowawczy dla studentów Wydziału Geodezji i Kartografii w zakresie uprawnień do obsługi i wykorzystania bezzałogowych statków latających w pracach z zakresu inżynierii geoprzestrzennej.

Zapisy trwają od 12.10 do 18.10. Pierwsze zajęcia odbędą się 23 i 24 października.

Szczegóły na stronie: Dokumenty rekrutacyjne Zapraszamy !!!

Konkursu na najlepsze prace dyplomowe, edycja 2020/2021.

Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Główny Geodeta Kraju ogłaszają kolejną edycję Konkursu na najlepsze prace dyplomowe obronione na kierunku geodezja i kartografia.

Celem Konkursu jest wyróżnienie najlepszych prac dyplomowych wykonywanych w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych na kierunku geodezja i kartografia na polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, charakteryzujących się najwyższym poziomem naukowym, potencjałem praktycznym oraz oryginalnością rozwiązania.

Wystawa JUBILEUSZ 100-LECIA WYDZIAŁU GEODEZJI I KARTOGRAFII PW

W dniu Uroczystości Centralnych Jubileuszu 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej otwarto wystawę prezentującą wybrane pamiątki z okresu jego działalności.

W Sali ekspozycyjnej Muzeum PW w sąsiedztwie Dużej Auli w Gmachu Głównym PW zgromadzono liczne dokumenty, opracowania kartograficzne, akcesoria oraz instrumenty geodezyjne związane z Wydziałem.

Wystawa będzie czynna do połowy listopada br. od poniedziałku do piątku w godz. 10.30-13.30.

LEKTORATY JĘZYK ANGIELSKI SPECJALISTYCZNY

LEKTORATY JĘZYK ANGIELSKI SPECJALISTYCZNY poziom B2+ dla studentów niestacjonarnych II stopnia Geodezji i Kartografii organizowane przez Studium Języków Obcych w semestrze zimowym 2021/2022

Informacje dotyczące lektoratów na stronie SJO: https://www.sjo.pw.edu.pl/studenci/studia-magisterskie/

Więcej informacji na:

https://www.gik.pw.edu.pl/Studenci/Jezyki-obce

Rozpoznanie i ocena syntetycznych cech krajobrazu ... na obszarze województwa mazowieckiego

Rozpoznanie i ocena syntetycznych cech krajobrazu w postaci tradycji, tożsamości i swojskości na obszarze województwa mazowieckiego

Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie wraz z zespołem pracowników Zakładu Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym Wydziału Geodezji i Kartografii PW pod kierownictwem prof. dr hab. Aliny Maciejewskiej prowadzą wśród mieszkańców województwa mazowieckiego badanie ankietowe związane z rozpoznaniem niematerialnego i materialnego dziedzictwa kulturowego województwa mazowieckiego w oparciu o metodykę Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 stycznia 2019 roku w sprawie sporządzenia audytów krajobrazowych.

SMART CITY - Międzywydziałowy Przedmiot Interdyscyplinarny zapisy dla studentów II stopnia kierunków GP i GiK.

Drodzy Studentki i Studenci, zapraszamy wszystkich studiujących na II stopniu GP lub GiK zdolnych, ambitnych i ciekawych świata - na zajęcia Międzywydziałowy Przedmiot Interdyscyplinarny - Smart City realizowane w ramach grantu dydaktycznego Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza w projekcie „Smart city – mroczne widmo czy nowa nadzieja?” pod kierunkiem dr hab. inż. R. Olszewskiego.
Zapisy będą otwarte do 03 X 2021r. za pomocą formularza z kodu QR.

III Konkurs na najlepszą pracę magisterską ROZSTRZYGNIĘTY.

Miło jest nam poinformować, że praca magisterska, obroniona przez Panią Paulinę Krupińską zdobyła III nagrodę w III Konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu rozwoju obszarów wiejskich z dziedziny nauk społecznych.
Dniu 29 września odbędzie się wręczenie nagrody.

Gratulujemy.

Hackaton naszego partnera dydaktycznego firmy TomTom

Wybierz wyzwanie i szykuj pomysł na hackatonu. Do wygrania nagrody pieniężne i rzeczowe.
Do 30 września można zgłaszać drużyny do 4 osób. Dzięki wsparciu TomTom rozwiniesz swój pomysł i poprawisz swoje umiejętności, dzięki czemu możesz stać się kolejnym wielkim graczem w branży technologicznej.

Nabory do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy na nabory do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

Przesłuchania odbędą się 7 i 14 października o godz. 18:00 w DS "Riviera" pok. A222

ZALICZAMY WYCHOWANIE FIZYCZNE.

Rusza nabór do miedzynarodowego programu SUGAR-ME310

Trwa nabór do międzynarodowego projektu studenckiego ME310/SUGAR. Projekt jest świetną okazją do uzupełnienia lub wzmocnienia wiedzy i umiejętności o aspekty takie jak praca w zespołach międzynarodowych i multikulturowych, kreatywność, głębokie zrozumienie rzeczywistych potrzeb użytkownika, efektywna praca zdalna, myślenie projektowe, szybkie prototypowanie, zarządzanie budżetem, współpraca z firmami.

Dr inż. arch. Anna Kubicka w gronie finalistów programu Fundacji Tygodnika „Polityka”.

Dr inż. arch. Anna Kubicka z Wydziału Geodezji i Kartografii PW znalazła się w gronie finalistów 21. edycji programu Fundacji Tygodnika „Polityka”. Laureatów stypendiów i nagród finałowych poznamy 19 października.
Trzymamy kciuki !

Więcej informacji >>>

Story Maps - Studencka praktyka specjalności KiSIG

Na przełomie sierpnia i września studenci specjalności Kartografia i Systemy Informacji Geograficznej (KiSIG) Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej w ramach realizacji praktyk studenckich opracowali Story Maps dla społecznie planowanego Turnickiego Parku Narodowego.

Studenci realizujący praktykę pod opieką dr hab. inż. Roberta Olszewskiego mieszkali w miejscowości Bezmiechowa k. Leska, odwiedzając zarówno sam obszar projektowanego Parku, jak i jego otulinę.

Forum "Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii - dziś i jutro"

W ramach Uroczystości Centralnych 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii w dniach 28 i 30 września 2021 r. odbędzie się (w formule online) Forum "Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii - dziś i jutro".

LINK na 30 września >>> bezpośredni do Cisco Webex.

Hasło: Geodezja2021

--------------------

Więcej informacji na stronie 100-lecia Wydziału >>>

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Moniki Tercjak

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 14.09.2021 r. o godz. 11:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Moniki Tercjak.

Temat pracy: Short period variations of Earth rotation from measurements made by Ring Laser Gyroscopes.

Osoby zainteresowane udziałem w publicznej obronie proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa do dnia 11 września 2021r. do godz. 12:00 wysyłając informację na adres e-mail: obronadoktoraty.gik@pw.edu.pl

Więcej informacji>>>

Rekrutacja na studia niestacjonarne I stopnia PRZEDŁUŻONA!!

Rekrutacja na studia niestacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie)

na kierunek Geodezja i Kartografia

została przedłużona do 09.09.2021 r.

Uroczysta Inauguracja

Zapraszamy na transmisję on-line

Uroczystości Centralne Obchodów 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii

Miło jest nam poinformować, że Uroczystości Centralne Obchodów 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej odbędą się w dniach:

30 września 2021, godzina 10:00 - Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 w Dużej Auli PW (możliwy udział stacjonarny po wcześniejszej rejestracji),

28 września 2021, godzina 9:00 - 16:30 - Forum "Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii - dziś i jutro" - forma zdalna,

30 września 2021, od godziny 16:00 - panel dyskusyjny Forum.

Rekrutacja – studia stacjonarne anglojęzyczne II stopnia - Przedłużona !!!

PRZEDŁUŻONA DO 9 WRZEŚNIA 2021 roku rekrutacja dla obywateli polskich na studia stacjonarne anglojęzyczne II stopnia na kierunek Geodesy and Cartography  specjalność Mobile Mapping nad Navigation Systems rozpoczynające się w październiku 2021 r.

Kandydaci po zarejestrowaniu się internetowym poprzez www.zapisy.pw.edu.pl, dokonaniu opłaty rekrutacyjnej, składają niezbędne dokumenty w Dziekanacie Wydziału Geodezji i Kartografii w Gmachu Głównym PW w p. 127 od poniedziałku do czwartku w godzinach 10.00-14.00.

Więcej informacji na stronie: https://www.gik.pw.edu.pl/Rekrutacja/Rekrutacja-studia-stacjonarne-anglojezyczne-II-st.

Modelowanie stochastyczne obserwacji GNSS na potrzeby precyzyjnego pozycjonowania kinematycznego

Modelowanie stochastyczne obserwacji GNSS na potrzeby precyzyjnego pozycjonowania kinematycznego – to projekt badawczy prowadzony pod kierownictwem dra inż. Dominika Próchniewicza z Zakładu Geodezji i Astronomii Geodezyjnej WGiK, finansowany przez NCN w ramach programu SONATA 12 w latach 2017-2021.

Projekt Doskonalenie metod akwizycji i przetwarzania danych teledetekcyjnych z bezzałogowych platform latających UAV

Projekt Doskonalenie metod akwizycji i przetwarzania danych teledetekcyjnych z bezzałogowych platform latających UAV dotyczy badań nad możliwością wykorzystania skanerów laserowych oraz kamer multi- i hiperspektralnych w analizie terenów zadrzewionych.

Uroczystości pogrzebowe prof. dr. hab. inż. Janusza Śledzińskiego

Z wielkim żalem informujemy, że w dniu 29.03.2021 roku zmarł w Warszawie były długoletni pracownik Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Janusz Śledziński.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie w dniu 29 lipca 2021 r. o godz 12:15 w kaplicy Domu Pogrzebowego na Powązkach Wojskowych.

Wyróżnienie dla absolwenta WGIK za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy

W szóstej edycji konkursu o Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy wyróżnienie otrzymał mgr inż. Michał Pietruszka, który został wyróżniony za pracę magisterską pt. „Wielokryterialna analiza czasowo-przestrzenna lokalizacji stacji pomiarów jakości powietrza z wykorzystaniem danych wieloźródłowych”.