Prodziekan ds. studenckich i współpracy międzynarodowej - dr inż. Krzysztof Bakuła

W dniu 16 września 2020 roku JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba powołał na kadencję 2020-2024 dr. inż. Krzysztofa Bakułę na stanowisko Prodziekana ds. studenckich i współpracy międzynarodowej.

Stopień doktora uzyskał w 2015 roku na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, na którym zatrudniony jest na stanowisku adiunkta w Zakładzie Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej.

Jest autorem ponad sześćdziesięciu publikacji naukowych związanych z analizą i wykorzystaniem wieloźródłowych danych fotogrametrycznych szczególnie w tematyce zastosowania lotniczego skanowania laserowego i zdjęć lotniczych z pokładu załogowych i bezzałogowych platform latających.

W ciągu kilkunastu lat pracy naukowej brał udział w licznych projektach naukowych m.in. Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i Narodowego Centrum Badania i Rozwoju. Wykonawca licznych prac wdrożeniowych i eksperckich w tym ekspertyz sądowych z zakresu fotogrametrii i fotointerpretacji.

Od 2019 roku jest wiceprzewodniczącym Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii. Zaangażowany również prace w krajowych organizacji stowarzyszeniowych: wiceprezes Stowarzyszenia Geodetów Polskich, sekretarz Polskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji.

Jest redaktorem prowadzącym czasopismo Archiwum Fotogrametrii, Kartografii i Teledetekcji oraz redaktorem działowym w Przeglądzie Geodezyjnym.

Laureat resortowej Odznaki honorowej „Za Zasługi dla Geodezji i Kartografii”, złotej Odznaki Honorowej Stowarzyszenia Geodetów Polskich, nagrody popularyzatorskiej Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Był także stypendystą Funduszu nagród i stypendiów Fanni i Teodora J. Blachutów kierowanego do młodych nauczycieli akademickich, studentów i doktorantów działających w zakresie dyscyplin fotogrametrii i teledetekcji.

Aktywny na arenie międzynarodowej jako przedstawiciel Polski w organizacji EuroSDR, sekretarz grupy roboczej WG I/10 w Międzynarodowym Towarzystwie Fotogrametrii i Teledetekcji ISPRS oraz delegat Politechniki Warszawskiej w związku zrzeszającym wiodące uniwersytety naukowo-techniczne CESAER.

Aktywnie współpracuje z organizacjami studenckimi na Wydziale Geodezji i Kartografii. Jest członkiem honorowym Stowarzyszenia Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „Geoida”, a w Stowarzyszeniu Geodetów Polskich współpracuje z Ogólnopolskim Klubem Studentów Geodezji OKSG.