Prodziekan ds. studiów - dr hab. inż. Anna Bielska, prof. uczelni

W dniu 16 września 2020 roku JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba powołał na kadencję 2020-2024 dr hab. inż. Annę Bielską, prof. uczelni na stanowisko Prodziekana ds. studiów.

W roku 2005 uzyskała stopień doktora nauk technicznych w zakresie geodezji i kartografii, w specjalności geodezji inżynieryjno-gospodarczej, gospodarka nieruchomościami, a w roku 2017 stopień naukowy doktora habilitowanego również w dyscyplinie geodezja i kartografia. Ukończyła dwusemestralne Studium Systemów Informacji Geograficznej oraz studia podyplomowe Wycena nieruchomości.

Od 2019 roku zatrudniona na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym.

Specjalistka z zakresu rozwoju obszarów wiejskich i gospodarki nieruchomościami, w tym: kształtowania przestrzeni z wykorzystaniem procedur geodezyjnych, gleboznawczej klasyfikacji gruntów oraz kartografii gleb. Realizuje prace badawcze związane z wielofunkcyjnym rozwojem obszarów wiejskich, wykorzystując narzędzia GIS do prowadzenia analiz przestrzennych oraz oceną jakości i zakresu danych o glebach w aspekcie ich przydatności w pracach scaleniowych i planistycznych.

Członek zespołów realizujących projekty badawczo-rozwojowe.

Współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a swoje doświadczenie wykorzystuje w pracy naukowej i dydaktycznej. Autorka lub współautorka ponad 60 publikacji naukowych, sześciu monografii i dwóch podręczników.

Promotor ponad 60 prac inżynierskich i magisterskich oraz promotor pomocniczy zakończonego przewodu doktorskiego. Członek Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego, Towarzystwa Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Naukowego Towarzystwa Rewitalizacji.

Jest laureatką nagród JM Rektora PW za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną.

Prowadzi zajęcia dydaktyczne na kierunku studiów Gospodarka Przestrzenna - Rozwój obszarów wiejskich, Kształtowanie przestrzeni na obszarach wiejskich, dla Studiów Podyplomowych Gospodarka przestrzenna w praktyce oraz dla szkół średnich współpracujących z Wydziałem.

Od lat zaangażowana w sprawy dydaktyczne Wydziału m. in. tworzenie nowych treści programowych i modyfikacje programów kształcenia szczególnie na kierunku Gospodarka Przestrzenna oraz komisję rekrutacyjną.