Seminarium naukowe pn. „Wdrożenie koncepcji Smart Villages w województwie mazowieckim”

Dnia 20 stycznia 2022 r. odbyło się Seminarium naukowe poświęcone prezentacji wyników badań, zrealizowanych w roku 2021, w ramach projektu pn. „Wdrożenie koncepcji Smart Villages w województwie mazowieckim”. Seminarium zgromadziło blisko 190 osób ze środowiska naukowego oraz administracji rządowej i samorządowej, w tym pracowników Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Mazowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego. Seminarium ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii COVID-19, miało formę zdalną i odbywało się na platformie MS Teams.

Więcej o projekcie>>>

Seminarium otworzyli:

• prof. dr hab. inż. Katarzyna Sobolewska-Mikulska - Kierownik Projektu i Rady Konsorcjum,
  • mgr Marcin Pawlak - Dyrektor Departamentu Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie,
  • dr hab. inż. Janusz Walo, prof. uczelni - Dziekan Wydziału GIK PW,
  • dr hab. inż. Katarzyna Osińska-Skotak, prof. uczelni - Prodziekan ds. organizacji i nauki Wydziału GIK PW,
  • mgr inż. Robert Mroczkowski - Główny Specjalista/Koordynator - Wieloosobowe Stanowisko ds. Prac Urządzeniowo-Rolnych Departament Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

W ramach czterech sesji naukowych, przedstawiciele Partnerów Konsorcjum Naukowego tj.:

• Politechniki Warszawskiej – Wydziału Geodezji i Kartografii;
  • Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie;
  • Instytutu Geodezji i Kartografii;
  • Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – PIB;
  • Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – PIB;
  • Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa;
  • Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie,

zaprezentowali wyniki swoich badań wykonanych w ramach:

• Zadania nr 1 - Opracowanie diagnozy stanu gospodarczego, społecznego i środowiska województwa mazowieckiego,
  • Zadania nr 2 - Określenie specjalizacji regionalnych Mazowsza oraz opracowanie propozycji zmian profilu gospodarki w regionie,
  • Zadania nr 4 - Analiza walorów kulturowych, turystycznych i regionalnych obszarów wiejskich województwa mazowieckiego,
  • Zadania nr 5 - Opracowanie koncepcji infrastruktury teleinformatycznej umożliwiającej wdrożenie idei Smart Villages,
  • Zadania nr 7 - Przygotowanie koncepcji i założeń aplikacji mobilnych Smart Villages.

Przedstawicielami komitetu naukowo-organizacyjnego Seminarium naukowego jest:
1)    Zamawiający - Województwo Mazowieckie, reprezentowany przez mgr inż. Roberta Mroczkowskiego
2)    Lider Konsorcjum naukowego - Politechnika Warszawska, Wydział Geodezji i Kartografii, reprezentowany przez:

• prof. dr hab. inż. Katarzynę Sobolewską-Mikulską
  • dr hab. inż. Annę Bielską