Sukcesy geoinformatyków z Wydziału GiK

Miniony weekend przyniósł dwa sukcesy geoinformatykom z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej którzy startowali w dwóch konkursach programistycznych (tzw. hackhatonach): HackYeah  oraz AI Games.

HackYeah  (https://hackyeah.pl/) to organizowany co roku, największy w Europie stacjonarny Hackathon, czyli trwająca 24h rywalizacja programistów. Tym razem odbywał się on na krakowskiej Tauron Arenie w dniach 19-20 listopada. Przed blisko 2500 uczestnikami postawione zostało 12 zadań, a łączna pula nagród wynosiła 760 tys. zł.

Zadanie #MakeSocialMediaFairAgain organizowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego polegało na wykorzystaniu uczenia maszynowego w systemie służącym do wykrywania niebezpiecznych oraz nielegalnych postów w mediach społecznościowych. Spośród kilkunastu zgłoszonych rozwiązań jury przyznało I miejsce aplikacji przygotowanej właśnie przez zespół „The GINdoors” w składzie: Kamil Choromański, Alicja Łobodecka, Jakub Łobodecki, Mateusz Białek.

Wszyscy skończyli studia inżynierskie na kierunku geoinformatyka, a następnie skończyli lub kontynuują studia magisterskie na kierunku geodezja i kartografia. Dwie osoby z zespołu są doktorantami i pracownikami w Zakładzie Kartografii. Warto zauważyć, że to już kolejny sukces drużyny lub jej członków  w konkursach programistycznych. 

Dodatkowe informacje można znaleźć na profilu FB Komisji Nadzoru Finansowego.

Z kolei Tymon Kwiatkowski - student geoinformatyki na Wydziale Geodezji i Kartografii PW - razem z kolegami z drużyny "Golem Neat Bois" z Koła Naukowego Sztucznej Inteligencji, działającego na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, wziął udział  Hackathonie AI Games w Gdańsku. Uczestnicy spędzili 24 godziny próbując rozwiązać jedno z dwóch wyzwań z zakresu AI. Drużyna zajęła drugie miejsce w kategorii "Trajectory prediction".

Gratulujemy serdecznie naszym studentom, absolwentom i doktorantom takich sukcesów