Wizyta naukowo-studialna studentów GP w Żyrardowie

W dniu 31 maja 2023 roku, Studenci semestru 6 specjalności urbanistycznej kierunku Gospodarka Przestrzenna wydziału GiK, odbyli wizytę naukowo-studialną w Żyrardowie, pod opieka wykładowców: dr hab. inż. arch. Anny Majewskiej, dr hab. inż. arch. Małgorzaty Denis, dr inż. arch. Ewy Jareckiej-Bidzińskiej i mgr inż. Macieja Izdebskiego.

Miasto Żyrardów, dzięki projektom rewitalizacyjnym, prowadzonym od 2004 roku przeszło ciekawą metamorfozę przestrzenną. Spotkanie miało na celu zapoznanie studentów z zasadami modelowej rewitalizacji miasta, w aspekcie ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytkowych zespołów postindustrialnych a także z perspektywiczną polityką przestrzenną miasta w obliczu zmian klimatycznych.

Wyjazd odbył się dzięki wsparciu merytorycznym i naukowym Pani Konserwator - Marii Badeńskiej-Stapp z Centrum Kompetencji ds. Rewitalizacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz Pana Jacka Grzonkowskiego – Dyrektora Wydziału ds. Rewitalizacji i Rozwoju Urzędu Miasta Żyrardów. Za cenne wiadomości i ciekawą prezentację miasta składamy Im serdecznie podziękowania.

Przeprowadzona wizyta studialna pogłębiła wiedzę studentów Gospodarki Przestrzennej na temat problemów i możliwości przekształceń przestrzennych miasta.