Współpraca bilateralna z Austrią w ramach projektu NAWA Wspólne Projekty Badawcze

W dniach 6 - 10 maja odbyła się pierwsza wizyta studyjna w ramach Projektu NAWA ADVOKATE!

6 maja 2024 r. zespół projektowy w składzie dr inż. Katarzyna Rędzińska, mgr inż. Monika Piotrkowska oraz dr hab. inż. Karolina Taczanowska odbył konsultacje z dr Kingą Hat, menedżerem w Stadt-Umland-Menagement Wien/Niederösterreich, Podczas spotkania omówiono strukturę organizacyjną obszarów metropolitarnych Warszawy i Wiednia, interesariuszy procesów planowania wypoczynku i rekreacji na terenie obu metropolii oraz przykłady realizacji projektów z Wiedeńskiego zielonego pierścienia. Następnie prace kontynuwano w Institute of Landscape Development, Recreation and Conservation Planning, Uniwersytetu Przyrodniczego w Wiedniu (BOKU) na zaproszenie dr hab. inż. Karoliny Taczanowskej. Następnie przeprowadzono obserwacje uczestniczące na terenie miejskiej trasy wędrówek pieszych nr 1 Kahlenberg.