27. Festiwal Nauki na Wydziale Geodezji i Kartografii PW

W dniach 15-29 września 2023 r. odbywa się 27. edycja Festiwalu Nauki. Współorganizatorem wydarzeń w ramach Festiwalu jest Wydział Geodezji i Kartografii. Patronem tegorocznej edycji jest Paweł Edmund Strzelecki, polski podróżnik, geolog, geograf, badacz i odkrywca. Głównym hasłem i myślą przewodnią tegorocznej edycji jest natomiast „Nauka to podróż w przyszłość”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tegoroczną ofertą.

W ramach tegorocznego Festiwalu organizowanych jest wiele aktywności, w których będą uczestniczyć pracownicy i studenci Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

W sposób szczególny zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane do udziału w otwartych warsztatach "Razem zbudujmy bazę naukową w wirtualnej rzeczywistości", które odbywać się będą we wtorek, 26 września w dwóch turach - o godzinie 13:00 i godzinie 15:00. W trakcie warsztatu uczestnicy odwiedzą wybrane miejsca odkryć geograficznych Pawła Edmunda Strzeleckiego oraz dowiedzą się jak zaprojektować bazę naukową. Uczestnicy wspólnie wybiorą lokalizację dla projektu bazy naukowej upamiętniającej wybrane odkrycie. Następnie zbudują wirtualny prototyp bazy. Sesja współprojektowania odbędzie się w rzeczywistości wirtualnej z wykorzystaniem sprzętu Laboratorium Geoprzestrzennej Rzeczywistości Wirtualnej i Planowania w Rzeczywistości Rozszerzonej. Zapraszamy osoby powyżej 13. roku życia. Zapisy trwają pod adresem: katarzyna.redzinska@pw.edu.pl. Więcej informacji o zapisach można znaleźć na stronie: https://festiwalnauki.edu.pl/spotkania/razem-zbudujmy-baze-naukowa-w-wirtualnej-rzeczywistosci

W dniach 25-29 września odbywać się będzie kilkanaście lekcji festiwalowych dla zgłoszonych szkół i prowadzonych przez pracowników oraz studentów Naszego Wydziału.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzeń Festiwalu Nauki i zapraszamy do aktywnego udziału.

Aktualny, pełny program 27. Festiwalu Nauki z opisem wszystkim organizowanych wydarzeń dostępny jest pod poniższym linkiem: