Międzynarodowa Letnia Szkoła GEOMATYKI za nami

W dniach 19-30 lipca nasz Wydział miał przyjemność gościć uczestników międzynarodowej Letniej Szkoły GEOMATYKI organizowanej w ramach programu SPINAKER. Druga już edycja szkoły zorganizowanej w ramach wspólnego z Wydziałem Wydział Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa projektu pt. "Geomatics and Aeronautical Engineering Summer Schools" została sfinansowana z programu SPINAKER Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

W czasie 10-dniowej Szkoły studenci mieli okazję wysłuchać wykładów z zakresu geomatyki oraz zrealizować zajęcia praktyczne polegające na pomiarach z użyciem nowoczesnych technologii pomiarowych oraz opracowania produktów geomatycznych. W trakcie szkoły uczestnicy szkoły mieli okazję zapoznać się z możliwościami jakie oferują laboratoria CENAGIS (Centrum Analiz Geoprzestrzennych i Obliczeń Satelitarnych: https://cenagis.pw.edu.pl/en/home/).

Na zakończenie szkoły studenci prezentowali wyniki swoich opracowań zrealizowanych w trakcie warsztatów pomiarowych i przetwarzania danych. Wszyscy uczestnicy Szkoły GEOMATYKI otrzymali certyfikaty uprawniające ich do uzyskania 4 punktów ECTS.

Wydział w trakcie Szkoły Letniej gościł 41 studentów i 9-osobową kadrę akademicką z 11 uczelni z Europy i nie tylko:

• Sapienza University of Rome
  • Universitat Politècnica de València
  • Uzhhorod National University,
  • Technological University Dublin
  • Technical University of Košice
  • University of Ljubljana
  • Kyiv National University of Construction and Architecture
  • American University of Beirut
  • Slovak University of Technology in Bratislava
  • Lviv Polytechnic National University
  • Chalmers University of Technology

Szkoła Letnia GEOMATYKI w liczbach:

• 5 dni wykładów
  • 5 dni zajęć praktycznych
  • 11 Uczelni (10 z Europy, 1 z Azji)
  • 41 studentów
  • 9 zagranicznych wykładowców

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia!

Warsztaty obliczeniowe
Ćwiczenia terenowe - pomiary GNSS, tachimetria oraz nalot fotogrametryczny