Mecz piłki nożnej: Pracownicy Wydziału GiK vs GKS Tachimetr

Już w sobotę, 27.11.2021r. o godzinie 17:00,
w Centrum futbolu Warszawianka (wejście od ul. Piaseczyńskiej),
pracownicy Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zmierzą się ze studentami i absolwentami z Geodezyjnego Klubu Sportowego Tachimetr Warszawa w meczu piłki nożnej: Derby Geodezji!

Więcej na stronie FB GKS Tachimetr

Pojedynki kadry dydaktyczno-naukowej i studentów na naszym Wydziale mają swoją długą tradycję. Co roku, począwszy od lat 90-tych, odbywają się towarzyskie mecze w trakcie GeoPikniku, które zagrzewają kibiców obu drużyn.

W tym roku, z okazji Obchodów 100-lecia Wydziału GiK PW oraz nowopowstałej organizacji studenckiej GKS Tachimetr, to wydarzenie będzie miało szczególny charakter.

W trakcie sportowych rozgrywek Organizatorzy zadbali również o kibiców, którzy przyjdą dopingować swoich faworytów. Przewidziano liczne konkursy (koniecznie zabierzcie sportowe obuwie!) z cennymi nagrodami rzeczowymi.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu i dopingowania zawodników!

RELACJA Z MECZU:

Derby rządzą się swoimi prawami, a już Derby Geodezji zwłaszcza. Ogromne emocje, walka do samego końca i przecudnej urody gole. Tymi słowami podsumować możemy mecz pomiędzy studentami z Geodezyjnego Klubu Sportowego Tachimetr i kadrą naukową Wydziału GiK, który odbył się 27 listopada 2021 na boisku Warszawianki.
Słowa to jednak stanowczo zbyt mało, by móc w pełni oddać gorącą atmosferę tamtego spotkania. Zarówno studenci jak i ich bardziej doświadczeni przeciwnicy zaprezentowali swoje nieprzeciętne umiejętności, a także potęgę swych charakterów.

Mecz rozpoczął się spokojnie. Obie drużyny w obawie przed przeszarżowaniem w pierwszych minutach, postawiły raczej na wybadanie przeciwnika. Bynajmniej nie oznaczało to jednak nudnego widowiska! Wysokie tempo gry i nieustępliwość zawodników, rozgrzewały tłumy kibiców, których donośny doping niósł na skrzydłach obie ekipy. W 12 minucie wynik spotkania otworzył Miłosz Meller, jednak już 2 minuty później dr hab. inż. Waldemar Izdebski odpowiedział, jak na geodetę tej klasy przystało, perfekcyjnie wymierzonym strzałem.

Do przerwy padła jeszcze jedna bramka autorstwa absolwenta naszego Wydziału i znanego restauratora w jednym – inż. Patryka Ciołka. Wynik 2:1 (dla GKS) do przerwy zwiastował wielkie emocje i absolutnie się nie zawiedliśmy!

Druga połowa okazała się równie widowiskowa co pierwsza, obfita w składne akcje i huraoptymistyczne szarże, godne samego Sędziego Soplicy, stanowić mogłaby lekcję futbolu dla młodych adeptów tej sztuki. Końcowy wynik spotkania do samego końca nie był jasny, lecz wszystko wyjaśniło się wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego. Remis 9:2 dla GKSu oznaczał, że rozstrzygnięcie Derbów Geodezji 2021 nastąpi dopiero w rzutach karnych, a jak wiadomo – rzuty karne to loteria!

Tegorocznymi szczęśliwcami okazali się piłkarze GKS Tachimetr, którzy pewnie wyegzekwowali wszystkie strzały w serii jedenastek.

Czarodziejska aura Wydziału Geodezji i Kartografii unosi się już wśród murów Politechniki Warszawskiej nieustannie od 100 lat, a Derby Geodezji są tego efektem! Studentom-piłkarzom GKS Tachimetr gratulujemy zwycięstwa oraz wspaniałej inicjatywy założenia własnej drużyny piłkarskiej. Życzymy dalszych sukcesów i głęboko wierzymy, że z dumą będziecie reprezentować nasz Wydział w rozgrywkach sportowych! Brawo!