PODSUMOWANIE - Dnia Geodety 2021

IV edycja Dnia Geodety już za nami !!!
Miniony poniedziałek przyniósł nam wiele emocji i wrażeń.
Z okazji Światowego Dnia Geodety nasze Stowarzyszenie zorganizowało wydarzenie otwarte online dla całej społeczności Wydziału GiK PW oraz uczniów szkół średnich. Liczba uczestników na spotkaniu przeszła nasze skromne oczekiwania. W pewnym momencie gościliśmy aż 241 uczestników.

Wydarzenie zapoczątkował referat pt. "Udział fotogrametrii w pracy współczesnego geodety" wygłoszony przez prodziekana ds. studenckich i współpracy międzynarodowej dr. inż. Krzysztofa Bakułę.
Po takiej dawce wiedzy w pigułce przeszliśmy do pokazu skanera laserowego zrealizowanego w naszej pięknej Dużej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Prezentacje przeprowadziły profesor uczelni dr hab. inż. Janina Zaczek-Peplinska oraz doktor inż. Maria Kowalska.
Ostatnią prelekcje pt. "BIM - rola geodety na budowie przyszłości" wygłosiła magister inż. Iwona Jankowska.
Na sam koniec nie mogło zabraknąć prezentacji studenckich projektów naukowych realizowanych przez naszych Geoidowców, członków Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej oraz Koło Naukowe Geodezji i Kartografii PW.
Pomiędzy wykładami mieliśmy okazję wziąć udział w wielu ciekawych konkursach, w których do wygrania były gadżety ufundowane przez naszych niezawodnych partnerów, firmy Esri Polska i GeoMax Positioning.
Dzięki wspaniałej grupie roboczej tegoroczne obchody "Dnia Geodety" okazały się zaskakującym wydarzeniem, pełnym radości oraz porcji wiedzy Mamy nadzieję, że wspomnienia z Dnia Geodety zostaną z Wami na dłużej i liczymy, że wkrótce znów się spotkamy.
Do zobaczenia!
Stowarzyszenie Studentów GiK PW 'GEOIDA'