Zaproszenie do wspólnego świętowania

dr hab. inż.  Janina Zaczek-Peplinska  przewodnicząca Komitetu

Szanowni Absolwenci, Pracownicy i Studenci, Przyjaciele i Sympatycy
Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej!

W związku z Jubileuszem 100-lecia naszego Wydziału, przypadającym w 2021 roku, zapraszamy wszystkich Państwa do aktywnego uczestniczenia w obchodach. Liczymy nie tylko na Państwa obecność na uroczystościach i wydarzeniach towarzyszących obchodom, ale również na aktywny udział w ich współtworzeniu. Jesteśmy przekonani, że w Państwa wspomnieniach i prywatnych archiwach znajdują się najcenniejsze skarby tworzące tradycję Wydziału Geodezji i Kartografii.

Gorąco zachęcamy do podzielenia się tymi skarbami z szerszym gronem odbiorców, w tym przede wszystkim z młodszymi koleżankami i kolegami.

Stworzenie swego rodzaju repozytorium historii Wydziału zapisanego w tekstach, zdjęciach i filmach będzie stanowić wartość historyczną i sentymentalną, do której chętnie będziemy wracać przez wiele lat.

Chcielibyśmy poznać Państwa opowieści o projektach i wyzwaniach geodezyjnych, z którymi mierzyliście się podczas studiów i w pracy zawodowej. Interesujące są dla nas prace realizowane w najdalszych zakątkach świata i ciekawych miejscach w Polsce, inspirujące wyzwania inżynierskie, zdarzenia i spotykani ludzie. Prosimy o nadsyłanie dowcipów, archiwalnych zdjęć i filmów dokumentujących niezapomniane studenckie życie i pracowników Wydziału. Mile widziane będą Państwa wspomnienia zarówno w formie pisemnej, jak i w postaci krótkich kilkuminutowych nagrań. Wszystkie materiały, którymi zechcecie się Państwo z nami podzielić, możecie przesyłać za pomocą formularza umieszczonego pod adresem www.gik.pw.edu.pl/100lecie/Podziel-sie.

Ponadto zachęcamy Państwa do udziału w zabawie po hasłem „Kocham GiK”. Zapraszamy do nagrania krótkiego filmiku (max 60 s) z rocznicowymi życzeniami, podziękowaniami lub gestami sympatii. Dla identyfikacji wizualnej akcji, prosimy o wykorzystanie w nagraniu logo zabawy w dowolnej formie (np. trzymając w dłoniach wydruk grafiki lub kartkę z napisem #KochamGiK). Informacje i formularz dotyczący tej akcji dostępne są pod adresem www.gik.pw.edu.pl/100lecie/Kocham-GiK.

Wspomnieniami i filmami zamierzamy podzielić się z wydziałową społecznością łączącą wszystkie pokolenia studentów i pracowników zamieszczając je na rocznicowej stronie internetowej www.gik.pw.edu.pl/100lecie oraz w mediach społecznościowych na profilu https://www.facebook.com/100lecieWydzialuGiKPW. Wybrane materiały będziemy również publikować  w ramach okolicznościowych wydawnictw, na łamach miesięczników Przegląd Geodezyjny i GEODETA oraz w portalu Geoforum.pl.

W przypadku jakichkolwiek pytań, przemyśleń czy innych propozycji prosimy pisać na adres 100lecieWGiK@pw.edu.pl. Podczas przesyłania materiałów prosimy pamiętać o wyrażeniu zgody na ich wykorzystanie.

Jesteśmy pewni, że dzięki Państwa pomocy Jubileusz 100-lecia będzie niezapomniany. Zapraszamy do śledzenia wszystkich wydarzeń związanych z Rokiem Jubileuszowym. Do zobaczenia!

W imieniu pracowników i studentów Wydziału GiK PW,
dr hab. inż. Janina Zaczek-Peplinska, prof. Uczelni