Dr inż. Andrzej Borkowski nominowany do nagrody "Nauczyciel Roku"

Dr-inż-Andrzej-Borkowski

Dr inż. Andrzej Borkowski, adiunkt w Zakładzie Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym został nominowany do nagrody w kategorii „Nauczyciel Roku” w ramach Plebiscytu Edukacyjnego. Konkurs organizowany jest przez "Polska Times", i.pl oraz Nasze Miasto. Serdecznie gratulujemy nominacji oraz zachęcamy do oddawania głosów poprzez stronę internetową konkursu. Głosowanie będzie trwać do wtorku, 13 grudnia 2022 r. do godz. 21.

Celem konkursu jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli, którzy z pasją i zaangażowaniem przekazują wiedzę oraz mają partnerskie podejście do studentów. Głosowanie na nauczycieli akademickich odbywa się najpierw na szczeblu wojewódzkim i trwa do 13 grudnia 2022 roku. Zwycięzcy awansują do ogólnopolskiego finału. Główne nagrody i tytuły zostaną przyznane podczas uroczystej gali, która odbędzie się wiosną 2023 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetką dr. inż. Andrzeja Borkowskiego, a także z informacją o innych nominowanych do konkursu, na stronie głównej Politechniki Warszawskiej.

Andrzej Borkowski jest zatrudniony na stanowisku adiunkta w Zakładzie Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym. W swojej pracy naukowej zajmuje się technologiami CAD, GIS, BIM. Specjalizuje się zwłaszcza w technologii BIM i jej holistycznym wykorzystaniu w planowaniu przestrzennym.

Członek zarządu Naukowego Towarzystwa Rewitalizacji, członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Informatycznego i Towarzystwa Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Autor dwóch książek, współautor 3 monografii i kilkudziesięciu artykułów naukowych.

W pracy dydaktycznej stosuje podejście holistyczne. Stara się budować w grupie proces oparty o inkluzywność z poszanowaniem dla "inności". Pragmatyczną naukę technicznych umiejętności przeplata niezbędną teorią oraz dba o kształtowanie dobrych postaw u studentów. Rozwój jego podopiecznych jest dla niego najważniejszy.