Aktualności

Dr inż. Andrzej Borkowski nominowany do nagrody "Nauczyciel Roku"

Dr-inż-Andrzej-Borkowski

Dr inż. Andrzej Borkowski, adiunkt w Zakładzie Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym został nominowany do nagrody w kategorii „Nauczyciel Roku” w ramach Plebiscytu Edukacyjnego. Konkurs organizowany jest przez "Polska Times", i.pl oraz Nasze Miasto. Serdecznie gratulujemy nominacji oraz zachęcamy do oddawania głosów poprzez stronę internetową konkursu. Głosowanie będzie trwać do wtorku, 13 grudnia 2022 r. do godz. 21.

Śledztwo w sprawie zaginionych obozów III Rzeszy. Naukowcy z PW/GiK na tropie zapomnianych obozów pracy projektu "Riese"

W zeszły wtorek, 31.06 br. odbyła się emisja filmu dokumentalnego "Zaginione obozy Trzeciej Rzeszy" zrealizowanego przez RMC Production (przy udziale RMC Films i RMC Découverte) przez reż. Benoît Cressent'a (https://www.youtube.com/watch?v=3r6-qdFD7xY).

Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Public Value Capture across Europe – International Experience - 23.06.2022

Serdecznie zapraszamy Studentów, Doktorantów i Pracowników Naukowych do udziału w organizowanej przez Wydział międzynarodowej konferencji naukowej: Public Value Capture across Europe – International Experience. Konferencja obędzie się 23 czerwca 2022 r. w audytorium CZiTT, ul. Rektorska 4.  Udział zdalny jest bezpłatny, udział osobisty zawiera opłatę konferencyjną. Konferencja jest podsumowaniem międzynarodowego projektu COST CA17125 Public Value Capture of Increasing Property Values.

Politechnika Warszawska Partnerem w projekcie "Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego"

Projekt norweski

Z przyjemnością informujemy, że Politechnika Warszawska została Partnerem w ramach projektu "Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego", finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. W projekcie uczestniczą pracownicy Zakładu Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym. Koordynatorem projektu z ramienia Uczelni jest Pani Prof. dr hab. Alina Maciejewska.

Wyróżnienie dla absolwentki WGiK w konkursie ERSA (European Regional Science Association)

Barbara Samorek dyplom za pracę magisterską

Jest nam miło poinformować, że absolwentka kierunku Gospodarka Przestrzenna mgr inż. Barbara Samorek zdobyła wyróżnienie w I edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową organizowanego przez European Regional Science Association – Sekcja Polska.

Prof. dr hab. Alina Maciejewska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Z przyjemnością informujemy, że podczas uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 29 września 2020 r. odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Panią Prof. dr hab. Alinę Maciejewską.

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe "Gospodarka Przestrzenna w praktyce"

Trwa rekrutacja na cykl 2022/2023 (edycja IV) od kwietnia 2022 r.

Rekrutacja na cykl 2022/23 (edycja IV) trwa do 30.04.2022 r.
Planowany termin rozpoczęcia zajęć - 22 kwietnia 2022 r."

Przed złożeniem dokumentów należy zapoznać się z Regulaminem studiów podyplomowych w Politechnice Warszawskiej.
Rejestracja kandydatów na studia podyplomowe odbywa się poprzez system informatyczny "Rekrutacja PW" za pośrednictwem elektronicznego formularza, dostępnego na stronie: https://irk.pw.edu.pl/pl/

Kolejny projekt z dofinansowaniem w ramach konkursu: IDUB against COVID-19

Z przyjemnością informujemy, że projekt ZGPiNSP uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu IDUB against COVID-19. Projekt pod tytułem: "Innovative spatial solutions minimizing the negative effects of the COVID-19 pandemic in conditions of limited social mobility" uzyskał dofinansowanie w kwocie 300 tys. złotych. Kierownikiem projektu jest Pani Prof. dr hab. Alina Maciejewska.

Nagrody Prezydenta Starachowic za najlepszy projekt urbanistyczny 2020

Po raz kolejny Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek nagrodził najlepsze projekty zagospodarowania przestrzennego obszarów problemowych Gminy Starachowice. W tym roku ze względu na stan epidemii niemożliwe było tradycyjne wręczanie dyplomów. Gratulujemy wszystkim laureatom.

Kierunek studiów gospodarka przestrzenna uhonorowany certyfikatem jakości AESOP

Program studiów specjalności „Środowiskowe uwarunkowania gospodarowania przestrzenią”,  oferowany na studiach stacjonarnych II stopnia, prowadzonych na Politechnice Warszawskiej na kierunku Gospodarka Przestrzenna, został wyróżniony w 2018 roku AESOP Certificate of Quality (Certyfikatem Jakości przyznawanym przez Stowarzyszenie Europejskich Szkół Planowania Przestrzennego AESOP).

Projekt NERW PW Nauka-Edukacja-Rozwój-Współpraca

W Zakładzie Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym aktualnie realizowane są Zadania w ramach projektów NERW PW i NERW PW2. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.

I miejsce w rankingu Perspektyw w 2018 roku dla kierunku studiów gospodarka przestrzenna

Uprzejmie informujemy, że kierunek studiów Gospodarka Przestrzenna prowadzony na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, zajął 1 miejsce w ogólnopolskim rankingu czasopisma Perspektywy.

Zdobądź certyfikat ECDL CAD i EPP GIS

ECDL CAD to Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowego Wspomagania Projektowania CAD. ECDL CAD zaświadcza o poziomie umiejętności dotyczących Komputerowego Wspomagania Projektowania (CAD) dla rysunku dwuwymiarowego. 

EPP GIS to certyfikat potwierdzający wiedzę i umiejętności w zakresie znajomości systemów informacji przestrzennej. Oba certyfikaty można zdobyć zdając egzamin w Akredytowanych Laboratoriach Egzaminacyjnych działających na Wydziale Geodezji i Kartografii.

V edycja konkursu "Zaplanuj swoją przestrzeń"

Rusza kolejna - już piąta edycja konkursu „Zaplanuj swoją przestrzeń”. Wkrótce pojawią się informacje o planowanej dacie otwarcia platformy! Śledźcie naszą stronę i Facebooka!
Zapraszamy do udziału w konkursie!

Nagrody Prezydenta Starachowic dla studentów za najlepszy projekt urbanistyczny 2019

13 czerwca 2019 roku w obecności Pani Dziekan Prof. Aliny Maciejewskiej, Pan Prezydent Marek Materek, wręczył nagrody studentom i jednocześnie autorom najlepszych projektów zagospodarowania przestrzennego obszarów problemowych miasta Starachowice. Studenci oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali nagrody pieniężne.

Zapraszamy na stronę

Zakładu Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym