Konkurs Geoinformatyczny Politechniki Warszawskiej

Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej organizuje corocznie ogólnopolski Konkurs Geoinformatyczny, którego Laureaci mogą otrzymać indeks na studia inżynierskie pierwszego stopnia na Wydziale Geodezji i Kartografii na kierunku „Geoinformatyka”, a finaliści na kierunku „Geodezja i Kartografia” oraz „Gospodarka Przestrzenna”.

Konkurs ma na celu wyłonienie uczniów szkół średnich z klas maturalnych uzdolnionych w zakresie informatyki oraz zainteresowanych własnym rozwojem w zakresie jednego z niezwykle interesujących obszarów jej zastosowań tj. w dziedzinie geoinformacji. Łączenie wiedzy informatycznej oraz geoinformacyjnej umożliwia m.in. projektowanie i tworzenie innowacyjnych map internetowych, baz danych geoprzestrzennych, mobilnych aplikacji nawigacyjnych, aplikacji wspomagających analizy zdjęć satelitarnych i lotniczych oraz innych aplikacji do analiz geograficznych.

W czasie trwania Konkursu oferujemy uczestnikom i nauczycielom profesjonalne przygotowanie do kolejnych etapów. Głównym wątkiem tematycznym jest  wykorzystanie technologii Google Maps. W roku 2021 odbywa się IV edycja Konkursu; w dotychczasowych wzięło udział łącznie blisko 600 uczniów z kilkudziesięciu szkół średnich z całej Polski.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu znajdują się na stronie internetowej: https://www.geoinformatyka.gik.pw.edu.pl, a bieżące informacje i ciekawostki z zakresu geoinformatyki publikowane są na profilu Konkursu: https://www.facebook.com/KonkursGeoinformatyczny .