Aktualności

Rekrutacja uzupełniająca na studia II stopnia

Rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne II stopnia, kierunek Geodezja i Kartografia

Więcej informacji na stronie: https://www.gik.pw.edu.pl/Rekrutacja/Rekrutacja-stacjonarne-II-stopnia

Webinarium - Learning to implement Smart Healthy Age Friendly Environments

Wydział Geodezji i Kartografii jest partnerem międzynarodowego projektu Hands on SHAFE realizowanego w ramach programu @Erasmus+.

Serdecznie zapraszamy na webinarium "Learning to implement Smart Healthy Age Friendly Environments", które odbędzie się 12 stycznia o godz. 11.00 (CET).

2021 rokiem Jubileuszowym Wydziału

Wkrótce podsumowanie wydarzeń Roku Jubileuszowego.

Sesja egzaminacyjna 2022 luty

Uwaga uwaga!!! 

SESJA EGZAMINACYJNA ODBĘDZIE SIĘ W TRYBIE ZDALNYM.

Terminy egzaminów na stronie.
https://www.gik.pw.edu.pl/Studenci/Sesja-egzaminacyjna-2022

Dzień Teledetekcji 2021

Stowarzyszenie Studentów WGiK PW "GEOIDA" oraz Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej WGiK PW zapraszają na obchody Dnia Teledetekcji, które odbędą się w formie zdalnej na platformie MS Teams.
Tegoroczna XIX edycja wydarzenia rozpocznie się 21 grudnia o godzinie 10:00 konferencją naukową pod hasłem "Z metropolii na biegun - teledetekcja a klimat". Dzień później 22 grudnia o godzinie 16:00 zostaną przeprowadzone warsztaty przez firmę SmartFactor.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia na FB>>>

Życzenie świąteczne

Dla całej społeczności akademickiej Wydziału.

Prywatna twarz Wydziału

Wydział to nie tylko instytucja, lecz przede wszystkim ludzie!
Z okazji 100-lecia Wydziału zaprosiliśmy pracowników do podzielenia się swoimi tajemnicami. Bedzie to spojrzenie nietypowe, nie przez pryzmat ich funkcji pełnionych na Wydziale, czy tytułów i stopni naukowych, lecz  ich zainteresowań, talentów i działalność poza uczelnią. Czy zaskoczeniem będzie hobby zazwyczaj poukładanych osób sprawiających wrażenie, że ich życie nie wykracza poza wzory, liczby, mapy, tachimetry czy niwelatory?

Zapraszamy na stronę 100-lecia >>>

Wystawy JUBILEUSZOWE

Zapraszamy na dwie wystawy jubileuszowe.

JUBILEUSZ 100-LECIA WYDZIAŁU GEODEZJI I KARTOGRAFII PW

oraz NAUKOWY TESTAMENT

Więcej informacji na stronie 100-lecia Wydziału GiK>>>

100 Lat wydziału geodezji i kartografii z perspektywy studenta i pracownika

Prof. dr hab. inż. Wojciech WILKOWSKI 
Obecnie zatrudniony w Wojskowej Akademii Technicznej. Posiada uprawnienia zawodowe Nr 27 do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii oraz uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości. Od 1987 do 2015 roku był redaktorem naczelnym miesięcznika naukowo-technicznego „Przegląd Geodezyjny”. Dyrektor Instytutu Geodezji Gospodarczej. Twórca i Kierownik Studiów Podyplomowych Wycena nieruchomości. Promotorem 16 rozpraw doktorskich.

Stowarzyszenie Absolwentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej

Szanowni Państwo!
W dniu 18.11.2021 r. odbyło się spotkanie inauguracyjno–informacyjne grupy inicjatywnej utworzenia Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. W  spotkaniu uczestniczyło 14 absolwentów reprezentujących 12 roczników ukończenia studiów. W dyskusji oraz w głosowaniu uczestnicy spotkania opowiedzieli się za utworzeniem Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, sfederowanego/współpracującego ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do sklepu Politechniki Warszawskiej.

Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej www.sklep.pw.edu.pl

Przykładowy asortyment: bluzy, koszulki, termosy, plecaki, skarpetki, długopisy, power banki, pendrive, kalendarze, kubki, puzzle i wiele innych.

Artykuły można zamówić w sklepie internetowym lub nabyć w Księgarni Akademickiej przy ul. Noakowskiego 18/20 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Datathon Idea Kielce 2021 ZNAMY WYNIKI KONKURSU

Studenci kierunku GiK rozbili bank z nagrodami w konkursie Webskie Kielce.

Trzy pierwsze nagrody oraz nagrodę publiczności zdobyły 3 drużyny studentów specjalności Systemy Informacji Przestrzennej !

27 urodziny "GEOIDY"

W Roku Jubileuszowym GEOIDA - Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW obchodzi 27 urodziny!!!

W młodości i talencie siła! Projekty naukowe i szkolenia to codzienność naszych młodych działaczy. Jest też czas na zabawę!
W dniach 22-26.11.2021 r. - czeka Was moc wrażeń.
Zapraszamy do świętowania urodzinowego :)

Więcej informacji na stronie FB >>>

#pro100docelu geoTargi Pracy 2021 | 24-25 listopada 2021

Po raz pierwszy w historii przedstawiciele kilkunastu firm z branży geodezyjnej, urbanistycznej i geoinformatycznej zgromadzą się w Auli Gmachu Głównego PW na studenckich Targach Pracy, oferując stałe zatrudnienie, praktyki lub staże.
Zapraszamy do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej 24-25 listopada 2021r.

Pamiętaj! Każda kariera ma swój początek.

Więcej informacji na stronie:
https://www.gik.pw.edu.pl/100lecie/Aktualnosci/pro100docelu-geoTargi-Pracy-2021

Wygrana studentów WGIK w hackatonie TomTom!

W pierwszym międzynarodowym hackatonie Tomtom n.EXT udział wzięło blisko 80 studentów z krajów, w których TomTom posiada szczególnie aktywne oddziały czyli USA, Indie, Holandia i Polska.
Wśród kilkunastu zespołów studenckich dwie drużyny z Polski nie pozostały niezauważone.

Gratulujemy !!!

Wyróżnienie dla absolwentki WGiK w konkursie ERSA (European Regional Science Association)

Jest nam miło poinformować, że absolwentka kierunku Gospodarka Przestrzenna mgr inż. Barbara Samorek zdobyła wyróżnienie w I edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową organizowanego przez European Regional Science Association – Sekcja Polska. Praca pt. „Model miasta zwartego w kontekście prowadzonej polityki mieszkaniowej na przykładzie doświadczeń wiedeńskich” napisana pod kierunkiem dr inż. arch. Małgorzaty B. Havel znalazła uznanie w oczach recenzentów I edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową organizowanego przez European Regional Science Association – Sekcja Polska. Kapituła Konkursu postanowiła przyznać Pani mgr Barbarze Samorek wyróżnienie w kategorii prac magisterskich.

GEOREMINISCENCJE WIELOLETNIEGO FOTOGRAMETRY

Prof. dr hab. inz. Aleksandra Bujakiewicz
Pracownik Wydziału GiK PW (1963-1984, 1999-2013), kierownik Zakładu Fotogrametrii i Teledetekcji (1981-1984, 2001-2012), prodziekan ds. nauczania (2005-2008), od 2013 r. roku emeryt PW. W latach 2013-2020 pracownik Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej, od 2015 do 2019 kierownik katedry Geoinformatyki.

Człowiek, który dotknął dachu świata.

Leszek Cichy to niekwestionowana legenda polskiego alpinizmu. W 1977 r. ukończył studia na Wydziale Geodezji i Kartografii, a następnie przez 12 lat był pracownikiem naukowym tego wydziału.

W lutym 1980 r. razem z Krzysztofem Wielickim jako pierwsi na świecie zdobyli Mount Everest zimą.

Listy gratulacyjne na 100-lecie Wydziału

Szanowni Państwo,
Uroczystości Centralne w tym Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 jest już za nami.
Zapraszamy do obejrzenia transmisji z Uroczystości oraz zapoznania się z Listami Gratulacyjnymi z okazji 100-lecia Wydziału.

Dziękujemy, że byliście z Nami w tym wyjątkowym czasie i zapraszamy na kolejne uroczystości oraz wydarzenia rocznicowe.

LEKTORATY JĘZYK ANGIELSKI SPECJALISTYCZNY

LEKTORATY JĘZYK ANGIELSKI SPECJALISTYCZNY poziom B2+ dla studentów niestacjonarnych II stopnia Geodezji i Kartografii organizowane przez Studium Języków Obcych w semestrze zimowym 2021/2022

Informacje dotyczące lektoratów na stronie SJO: https://www.sjo.pw.edu.pl/studenci/studia-magisterskie/

Więcej informacji na:

https://www.gik.pw.edu.pl/Studenci/Jezyki-obce

III Konkurs na najlepszą pracę magisterską ROZSTRZYGNIĘTY.

Miło jest nam poinformować, że praca magisterska, obroniona przez Panią Paulinę Krupińską zdobyła III nagrodę w III Konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu rozwoju obszarów wiejskich z dziedziny nauk społecznych.
Dniu 29 września odbędzie się wręczenie nagrody.

Gratulujemy.

Dr inż. arch. Anna Kubicka w gronie finalistów programu Fundacji Tygodnika „Polityka”.

Dr inż. arch. Anna Kubicka z Wydziału Geodezji i Kartografii PW znalazła się w gronie finalistów 21. edycji programu Fundacji Tygodnika „Polityka”. Laureatów stypendiów i nagród finałowych poznamy 19 października.
Trzymamy kciuki !

Więcej informacji >>>

Story Maps - Studencka praktyka specjalności KiSIG

Na przełomie sierpnia i września studenci specjalności Kartografia i Systemy Informacji Geograficznej (KiSIG) Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej w ramach realizacji praktyk studenckich opracowali Story Maps dla społecznie planowanego Turnickiego Parku Narodowego.

Studenci realizujący praktykę pod opieką dr hab. inż. Roberta Olszewskiego mieszkali w miejscowości Bezmiechowa k. Leska, odwiedzając zarówno sam obszar projektowanego Parku, jak i jego otulinę.

Forum "Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii - dziś i jutro"

W ramach Uroczystości Centralnych 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii w dniach 28 i 30 września 2021 r. odbędzie się (w formule online) Forum "Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii - dziś i jutro".

LINK na 30 września >>> bezpośredni do Cisco Webex.

Hasło: Geodezja2021

--------------------

Więcej informacji na stronie 100-lecia Wydziału >>>

Uroczysta Inauguracja

Zapraszamy na transmisję on-line