Koła Naukowe

Stowarzyszenie Studentów GEOIDA jest organizacją działająca wśród i dla studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Działamy od 1994 roku zyskując z roku na rok nowych członków i sympatyków. Przez 20 lat działalności na Politechnice Warszawskiej, GEOIDA była inicjatorem oraz współtwórcą wielu wydarzeń ogólnopolskich i międzynarodowych. Dzięki studenckiej inicjatywie powstał Ogólnopolski Klub Studentów Geodezji, który corocznie od 2006 roku spotyka się na Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geodezji.

http://geoida.org/

Jesteśmy jednostką naukową działającą na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Geodezji i Kartografii. Naszym głównym celem jest pogłębianie i propagowanie wiedzy geodezyjno – kartograficznej. Współpracujemy także z władzami Uczelni, Samorządem Studenckim oraz stowarzyszeniami studenckimi, jak również z firmami z branży, co pozwala na znaczne poszerzanie horyzontów członków Koła.

https://www.kngik.pw.edu.pl/

Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej powstało w 2007 roku przy Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Koło zrzesza osoby z różnych wydziałów, które interesuje szeroko pojęte planowanie przestrzeni. Działalność koła opiera się na trzech filarach, reprezentowanych przez trzy części logo Koła:

  • urbanistyce, czyli tworzeniu i rozwoju miast i wsi na miarę XXI wieku,
  • środowisku, jego ochronie i zrównoważonym wykorzystaniu,
  • nieruchomościach,

a także na tematach pokrewnych, jak transport czy systemy informacji przestrzennej (GIS).

http://www.kngp.gik.pw.edu.pl/